Styrelse

Publicerad 12 maj 2016
Dela:
Visitas styrelse arbetar för att förbättra förutsättningarna att driva företag inom besöksnäringen.

Maud Olofsson, ordförande
08-762 74 00

Jonas Siljhammar, 1:e vice ordförande
Compass Group AB
08-440 75 08
jonas.siljhammar@compass-group.se

Yvonne Sörensen Björud, 2:e vice ordförande
0709-84 10 77
yvonne@consiliandos.se

Göran Andersson, ledamot
Thanda AB
0418-47 40 08
goran@thanda.se

Susanne Andersson Pripp, ledamot
Best Western Hotell Ett Körfältets Centrum
susanne.pripp@hotellett.com

Tommy Backner, ledamot
Topeja Holding AB
0708-62 02 07
tb@topeja.se

Christer Johansson, ledamot
Park Lane AB
031-20 60 58
christer.johansson@parklane.se

Pontus Mannestig, ledamot
Långholmen Hotell
08-720 85 79
pontus@langholmen.com

Eva Werkelin, ledamot
SCR
0707-66 64 61
eva@ewc.nu

Linda Frohm, ledamot
Hotell Valhall
0923-159 00
linda@hotellvalhall.com

Mikael Santoft
SLAO
0705-20 36 00
mikael@santoft.se 

Thomas Sjöstrand
Liseberg AB
0705-14 32 60
thomas.sjostrand@liseberg.se 

Richard Svartvik
Nordic Choice Hotels
0703-42 20 91
richard.svartvik@choice.se 

Eva Dunér
Mc Donald's
0703-41 49 91
eva.duner@me.com 

Nina Christensson
SMAK Malmö Konsthall
nina.smak@telia.com

Katarina Romell
Görvälns Slott 
Katarina.romell@gorvalnsslott.se

Johan Larson
Ånnaboda Fritidscenter/Tolvmannabacken
johan@annaboda.com