Kommunikationsavdelningen

Publicerad 15 dec 2015
Dela:
Bild på Carl Johan Swanson

Carl Johan Swanson

Kommunikationschef

Ansvarig för den externa och interna kommunikationen.

08-762 74 46

076-149 7446

cj.swanson@visita.se
Bild på Tobias Bestelid

Tobias Bestelid

Presschef

Ansvarig för press- och mediekontakter.

08-762 74 60

t.bestelid@visita.se
Bild på Frida Ganshed

Frida Ganshed

Kommunikationsstrateg (föräldraledig)

Frida arbetar med medlemsrekrytering och strategisk kommunikation.

08-762 74 17

f.ganshed@visita.se
Bild på Karin Greijus

Karin Greijus

Kommunikatör

Webb, digitala kanaler, grafisk profil.

08-762 74 37

kg@visita.se
Bild på Clara Nilsson

Clara Nilsson

Regionkommunikatör för Visita Mellersta (föräldraledig)

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

08-762 74 34

c.nilsson@visita.se
Bild på Sara Nordström

Sara Nordström

Regionkommunikatör för Visita Stockholm

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

08-762 74 29

s.nordstrom@visita.se
Bild på Maria Ek

Maria Ek

Regionkommunikatör för Visita Västra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

031-62 94 67

m.ek@visita.se
Bild på Claes Sandvig

Claes Sandvig

Regionkommunikatör/regionchef för Visita Södra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

040-35 25 18

c.sandvig@visita.se
Bild på Teres Gärdin

Teres Gärdin

Regionkommunikatör/regionchef Visita Norrland

Ansvarig för medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

063-14 10 99

t.gardin@visita.se
Bild på Malin Bergsvik

Malin Bergsvik

Regionkommunikatör för Visita Mellersta och projektledare

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning. Projektledare Visita Talent, nätverk för unga talanger.

08-762 74 32

m.bergsvik@visita.se
Bild på Emelie Jönsson

Emelie Jönsson

Kommunikatör

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning för Visita Stockholm.

08-762 74 22

e.jonsson@visita.se
Bild på Martin Godenius

Martin Godenius

Kommunikatör

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning för Visita Norrland.

063-14 10 96

m.godenius@visita.se