Kommunikationsavdelningen

Publicerad 15 dec 2015
Dela:
Bild på Carl Johan Swanson

Carl Johan Swanson

Kommunikationschef

Ansvarig för den externa och interna kommunikationen.

08-762 74 46

076-149 7446

carljohan.swanson@visita.se
Bild på Tobias Bestelid

Tobias Bestelid

Chef strategisk kommunikation

Content, varumärke och medlemskommunikation.

08-762 74 60

tobias.bestelid@visita.se
Bild på Anne Burgess

Anne Burgess

Pressekreterare

Press- och mediekontakter.

08-762 74 70

072-201 68 95

anne.burgess@visita.se
Bild på Maria Ek

Maria Ek

Event- och kommunikationsstrateg och kommunikationsansvarig Visita Västra (vik)

Projektledning.

031-62 94 67

maria.ek@visita.se
Bild på Karin Greijus

Karin Greijus

Kommunikationsstrateg

Webb, digitala kanaler, grafisk profil.

08-762 74 37

karin.greijus@visita.se
Bild på Teres Gärdin

Teres Gärdin

Regionchef Visita Norrland

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

063-14 10 99

teres.gardin@visita.se
Bild på Clara Nilsson

Clara Nilsson

Kommunikationsansvarig Visita Västra (föräldraledig)

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

031-62 94 65

clara.nilsson@visita.se
Bild på Jonas Partheen

Jonas Partheen

Presschef

Ansvarig för press- och mediekontakter.

08-762 74 68

jonas.partheen@visita.se
Bild på Claes Sandvig

Claes Sandvig

Regionchef Visita Södra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

040-35 25 18

claes.sandvig@visita.se
Bild på Sara Sidén

Sara Sidén

Kommunikationsansvarig Visita Stockholm

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

08-762 74 22

sara.siden@visita.se