Visita Mellersta

Publicerad 11 feb 2019
Dela:
Visita Mellerstas region omfattar Gotlands, Dalarnas, Södermanlands, Uppsala, Värmlands, Västmanlands, Örebro och Östergötlands län samt Gästrikedelen av Gävleborgs län.

Visita Mellerstas årsmöte, 8 mars i Stockholm

Kallelse och dagordning Visita Mellerstas årsmöte 2019

Valnämndens förslag till ny styrelse 2019

Verksamhetsberättelse Visita Mellersta 2018

Visita Mellersta årsredovisning 2018

Visita Mellersta arbetar med att skapa så stor medlemsnytta för medlemmarna som möjligt. Våra prioriterade frågor är kompetensförsörjning och regelförenklingar.


Anders Nilsson, Patrik Redebrandt, Magnus Dahlin, Johan Larson, Pernilla Thor, Menette von Schulman, Tiina Mykkänen, Mattias Olsson. 


Stipendium
Varje år delar Visita Mellersta ut sitt kompetensutvecklingsstipendium Hans Erik Börjeson-stipendiet. Visita Mellersta vill uppmärksamma talanger som har, eller kommer att ha, stor betydelse för utvecklingen av vår näring. Sista ansökningsdag är 1 februari 2019.

Johan Larson, ordförande, johan.larson@orsagronklitt.se
Menette von Schulman, vice ordförande St. Clemens Hotell, Visby Menette@clemenshotell.se
Mattias Olsson Olssons Brygga AB, Arvika mattias@olssonsrestauranger.se
Tiina Mykkänen Destination Uppsala, Uppsala tiina.mykkanen@destinationuppsala.se
Magnus Dahlin Villa Fridhem, Getå Magnus.dahlin@villafridhem.se
Anders Nilsson, Lindvallens Restauranger AB, anders.nilsson@lindvallenrest.se 
Patrik Redebrandt Publik, Västerås, patrik@pblk.se
Pernilla Thor Hotel Statt, Katrineholm, pernilla@ttinvest.se

Bild på Malin Bergsvik

Malin Bergsvik

Kommunikationsansvarig Visita Mellersta

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

08-762 74 32

malin.bergsvik@visita.se
Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10