Visita Mellersta

Publicerad 22 maj 2017
Dela:
Visita Mellerstas region omfattar Gotlands, Dalarnas, Södermanlands, Uppsala, Värmlands, Västmanlands, Örebro och Östergötlands län samt Gästrikedelen av Gävleborgs län.

Verksamhetsberättelse med boklsut 2016

Johan Larson, ordförande, Ånnaboda Fritidscenter AB, Örebro johan@annaboda.com
Menette von Schulman, vice ordförande St. Clemens Hotell, Visby Menette@clemenshotell.se
Mattias Olsson Olssons Brygga AB, Arvika mattias@olssonsrestauranger.se
Ola Nilsson Sörmlands Turismutveckling AB, Nyköping ola@stua.se
Tiina Mykkänen Destination Uppsala, Uppsala tiina.mykkanen@destinationuppsala.se
Magnus Dahlin Villa Fridhem, Getå Magnus.dahlin@villafridhem.se
Richard Larson, Best Western Hotel Rogge, richard.larson@hotelrogge.se
Anders Nilsson, Lindvallens Restauranger AB, anders.nilsson@lindvallenrest.se

Bild på Malin Bergsvik

Malin Bergsvik

Regionkommunikatör för Visita Mellersta och projektledare

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning. Projektledare Visita Talent, nätverk för unga talanger.

08-762 74 32

m.bergsvik@visita.se
Bild på Andreas Ahlén

Andreas Ahlén

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor

08-762 74 69

a.ahlen@visita.se
Bild på Lina Tidell

Lina Tidell

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor.

08-762 74 48

l.tidell@visita.se
Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10