Visita Mellersta

Publicerad 23 apr 2019
Dela:
Visita Mellerstas region omfattar Gotlands, Dalarnas, Södermanlands, Uppsala, Värmlands, Västmanlands, Örebro och Östergötlands län samt Gästrikedelen av Gävleborgs län.

Verksamhetsberättelse Visita Mellersta 2018

Visita Mellersta årsredovisning 2018

Visita Mellersta arbetar med att skapa så stor medlemsnytta för medlemmarna som möjligt. Våra prioriterade frågor är kompetensförsörjning och regelförenklingar.


Anders Nilsson, Patrik Redebrandt, Magnus Dahlin, Johan Larson, Pernilla Thor, Menette von Schulman, Tiina Mykkänen, Mattias Olsson. 


Stipendium
Varje år delar Visita Mellersta ut sitt kompetensutvecklingsstipendium Hans Erik Börjeson-stipendiet. Visita Mellersta vill uppmärksamma talanger som har, eller kommer att ha, stor betydelse för utvecklingen av vår näring. 

Johan Larson, ordförande, Orsa Grönklitt, johan.larson@orsagronklitt.se
Menette von Schulman, vice ordförande St. Clemens Hotell, Visby Menette@clemenshotell.se
Mattias Olsson Olssons Brygga AB, Arvika mattias@olssonsrestauranger.se
Magnus Dahlin Villa Fridhem, Getå Magnus.dahlin@villafridhem.se
Anders Nilsson, Lindvallens Restauranger AB, anders.nilsson@lindvallenrest.se 
Patrik Redebrandt Publik, Västerås, patrik@pblk.se
Pernilla Thor Hotel Statt, Katrineholm, pernilla@ttinvest.se
Karin Lundman, Scandic Gävle Väst & Scandic CH i Gävle Karin.Lundman@scandichotels.com
Johan Örnhammar, Gustavsviks Resort AB i Örebro johan.ornhammar@gustavsvik.se

Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10