Visita Norrland

Publicerad 13 maj 2019
Dela:
Visita Norrlands region omfattar Västernorrland, Jämtland, Västerbotten, Norrbotten samt Gävleborg med undantag av Gästrikland.

Verksamhetsberättelse Visita Norrland 2018

Visita Norrland ÅR 2018.pdf

Linda Frohm, ordförande, Hotell Valhall i Kalix, Linda.frohm@hotellvalhall.com

Katarina Magnusson, vice ordförande,Tages Restaurang & Kök i Östersund, katarina@tages.se

Ulf Steringer, Restaurang Grankotten, uffe@steringer.se

Cecilia Lind, Trillevallens Högfjällshotell, Cecilia.lind@trillevallen.com

Sara Johansson, Elite, sara.johansson@elite.se

Marcus Jönsson Åberg, Ripan, markus@ripan.se

Göran Axell, Best Western Hotell SöderH, Söderhamn, Goran.axell@hotellsoderh.se

Isabel Hamilton, Åre Bed & Breakfast, isabel@arebb.se

Petter Nyberg, Restaurang CG:s, petter.nyberg@restaurangcg.se

Mats Löfroth, Hotell Höga Kusten, mats@hotellhoga-kusten.se

 

Visita Norrland har ett stipendium för unga ledare inom besöksnäringen, Årets Norrsken. Läs mer om stipendiet här.

Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10

Bild på Niklas Berthelson

Niklas Berthelson

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor

08-762 74 43

niklas.berthelson@visita.se
Bild på Teres Gärdin

Teres Gärdin

Regionchef Visita Norrland

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

063-14 10 99

teres.gardin@visita.se