Visita Norrland

Publicerad 15 nov 2017
Dela:
Visita Norrlands region omfattar Västernorrland, Jämtland, Västerbotten, Norrbotten samt Gävleborg med undantag av Gästrikland.

Årsberättelse 2016 Visita Norrland.pdf

Resultaträkning Visita Norrland 2016.pdf

Linda Frohm, ordförande, Hotell Valhall i Kalix, Linda.frohm@hotellvalhall.com

Katarina Magnusson, vice ordförande,Tages Restaurang & Kök i Östersund, katarina@tages.se

Cecilia Lind, Trillevallens Högfjällshotell, Cecilia.lind@trillevallen.com

Mia Karlsson Jonsson, Rex Umeå, mia@rexumea.com

Ulf Steringer, Compass Group i Sundsvall, ulf.steringer@compassgroup.se

Göran Axell, Best Western Hotell SöderH, Söderhamn, Goran.axell@hotellsoderh.se

Isabel Hamilton, Åre Bed & Breakfast, isabel@arebb.se

Petter Nyberg, Restaurang CG:s, petter.nyberg@restaurangcg.se

 

Visita Norrland har ett stipendium för unga ledare inom besöksnäringen, Årets Norrsken. Läs mer om stipendiet här.

Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10

Bild på Niklas Berthelson

Niklas Berthelson

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor

08-762 74 43

n.berthelson@visita.se
Bild på Teres Gärdin

Teres Gärdin

Regionkommunikatör/regionchef Visita Norrland

Ansvarig för medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

063-14 10 99

t.gardin@visita.se
Bild på Martin Godenius

Martin Godenius

Kommunikatör

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning för Visita Norrland.

063-14 10 96

m.godenius@visita.se
Bild på Linda Widestedt

Linda Widestedt

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor

08-762 74 53

l.widestedt@visita.se