Visita Norrland

Publicerad 2 maj 2018
Dela:
Visita Norrlands region omfattar Västernorrland, Jämtland, Västerbotten, Norrbotten samt Gävleborg med undantag av Gästrikland.

Årsmöte 2018 

Kallelse Visita Norrland 2018

Kallelse konstituerande 2018

Verksamhetsberättelse 2017 Visita Norrland

Årsredovisning Visita Norrland

Visita styrelse Norrland

Linda Frohm, ordförande, Hotell Valhall i Kalix, Linda.frohm@hotellvalhall.com

Katarina Magnusson, vice ordförande,Tages Restaurang & Kök i Östersund, katarina@tages.se

Cecilia Lind, Trillevallens Högfjällshotell, Cecilia.lind@trillevallen.com

Sara Johansson, Elite, sara.johansson@elite.se

Marcus Jönsson Åberg, Ripan, markus@ripan.se

Göran Axell, Best Western Hotell SöderH, Söderhamn, Goran.axell@hotellsoderh.se

Isabel Hamilton, Åre Bed & Breakfast, isabel@arebb.se

Petter Nyberg, Restaurang CG:s, petter.nyberg@restaurangcg.se

 

Visita Norrland har ett stipendium för unga ledare inom besöksnäringen, Årets Norrsken. Läs mer om stipendiet här.

Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10

Bild på Niklas Berthelson

Niklas Berthelson

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor

08-762 74 43

n.berthelson@visita.se
Bild på Teres Gärdin

Teres Gärdin

Regionchef Visita Norrland

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

063-14 10 99

t.gardin@visita.se
Bild på Linda Widestedt

Linda Widestedt

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor

08-762 74 53

l.widestedt@visita.se