Visita Södra

Publicerad 15 dec 2017
Dela:
Visita Södras region består av Skåne, Blekinge, Kalmar och Kronobergs län, samt södra delen av Hallands län till och med Halmstad kommun.

Handlingar årsmöte 2017

AR VISITA Södra 170316.pdf

Styrelse Visita södra 2017.pdf

 

Nina Christensson, ordförande, SMAK Malmö Konsthall nina.smak@telia.com

Stina Porsgaard vice ordförande, Stadshotellet Västervik stina.porsgaard@stadshotellet.nu

Benedikte Holmberg Mc Donalds Benedikte.Holmberg@se.mcd.com

Jeanette Bohman Skivarps Gästis jeanette@skivarp.com

Mikael Ahlqvist Etagegruppen mikael@etagegruppen.se

Andreas Strömberg Halltorps Gästgiveri andreas@halltorpsgastgiveri.se

Jenny Grönlund, Fredenborgs camping, jennygronlund@gmail.com

Mikael Wallin, MWM events, micke@mwmevents.se

Nina Ulvinen, Malmö Arena Hotel, nina.ulvinen@malmoarenahotel.com


Regionkontor i Malmö - OBS! Ny besöksadress.

Box 186
211 20 MALMÖ
Navigationsgatan 1 A
Tel: 040-35 25 00

Stipendium
Visita Södras utbildningsstiftelse har som uppgift att främja yrkeskunnandet inom hotell- och restaurangnäringen i södra Sverige, via stipendier till undervisning och utbildning. Läs mer och ansök här. >

Bild på Claes Sandvig

Claes Sandvig

Regionkommunikatör/regionchef för Visita Södra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

040-35 25 18

c.sandvig@visita.se
Bild på Johanna Schub

Johanna Schub

Kommunikatör

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning för Visita Södra.

040-35 25 17

j.schub@visita.se

Bild på Sophie von Knorring

Sophie von Knorring

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor. Region Södra

040-35 25 55

s.vonknorring@visita.se
Bild på Shkurta Pepaj

Shkurta Pepaj

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor.

040-35 25 56

s.pepaj@visita.se
Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10