Visita Södra

Publicerad 22 mar 2019
Dela:
Visita Södras region består av Skåne, Blekinge, Kalmar och Kronobergs län, samt södra delen av Hallands län till och med Halmstad kommun.

Årsmöte 2019 Visita Södra, 25 mars kl 14.30 i Växjö

Förslag på val av ledamöter

Årsredovisning 2018 Visita Södra

Verksamhetsberättelse Visita Södra 2018

 

Nina Christensson, ordförande, SMAK Malmö Konsthall ninachristensson1@gmail.com

Stina Porsgaard vice ordförande, Stadshotellet Västervik stina.porsgaard@stadshotellet.nu

Benedikte Holmberg Mc Donalds Benedikte.Holmberg@se.mcd.com

Jeanette Bohman Skivarps Gästis jeanette@skivarp.com

Annika Birkfeldt, Elite Hotels, annika.birkfeldt@elite.se

Sven Larsson, Tegners Matsalar, sven@tegners.com

Jenny Grönlund, Fredenborgs camping, jennygronlund@gmail.com

Mikael Wallin, MWM events, micke@mwmevents.se

Nina Ulvinen, Malmö Arena Hotel, nina.ulvinen@malmoarenahotel.com


Regionkontor i Malmö - OBS! Ny besöksadress.

Box 186
211 20 MALMÖ
Navigationsgatan 1 A
Tel: 040-35 25 00

Stipendium
Visita Södras utbildningsstiftelse har som uppgift att främja yrkeskunnandet inom hotell- och restaurangnäringen i södra Sverige, via stipendier till undervisning och utbildning. Läs mer och ansök här. >

Bild på Claes Sandvig

Claes Sandvig

Regionchef Visita Södra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

040-35 25 18

claes.sandvig@visita.se
Bild på Sophie von Knorring

Sophie von Knorring

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt, kollektivavtalsfrågor och processer i domstol, Visita Södra.

040-35 25 55

sophie.vonknorring@visita.se
Bild på Anders Reuter

Anders Reuter

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor.

040-35 25 56

anders.reuter@visita.se
Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10