Visita Södra

Publicerad 15 maj 2018
Dela:
Visita Södras region består av Skåne, Blekinge, Kalmar och Kronobergs län, samt södra delen av Hallands län till och med Halmstad kommun.

Årsmöte 2018

180130 VB 2017 Visita Södra

180301 Valnämnd - förslag till 2018 års stämma

180125 proposition

 

Nina Christensson, ordförande, SMAK Malmö Konsthall ninachristensson1@gmail.com

Stina Porsgaard vice ordförande, Stadshotellet Västervik stina.porsgaard@stadshotellet.nu

Benedikte Holmberg Mc Donalds Benedikte.Holmberg@se.mcd.com

Jeanette Bohman Skivarps Gästis jeanette@skivarp.com

Annika Birkfeldt, Elite Hotels, annika.birkfeldt@elite.se

Sven Larsson, Tegners Matsalar, sven@tegners.com

Jenny Grönlund, Fredenborgs camping, jennygronlund@gmail.com

Mikael Wallin, MWM events, micke@mwmevents.se

Nina Ulvinen, Malmö Arena Hotel, nina.ulvinen@malmoarenahotel.com


Regionkontor i Malmö - OBS! Ny besöksadress.

Box 186
211 20 MALMÖ
Navigationsgatan 1 A
Tel: 040-35 25 00

Stipendium
Visita Södras utbildningsstiftelse har som uppgift att främja yrkeskunnandet inom hotell- och restaurangnäringen i södra Sverige, via stipendier till undervisning och utbildning. Läs mer och ansök här. >

Bild på Claes Sandvig

Claes Sandvig

Regionchef Visita Södra

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

040-35 25 18

c.sandvig@visita.se
Bild på Sophie von Knorring

Sophie von Knorring

Arbetsrättsjurist

Arbetsrätt, kollektivavtalsfrågor och processer i domstol, Visita Södra.

040-35 25 55

s.vonknorring@visita.se
Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10