Visita Västra

Publicerad 1 feb 2019
Dela:
Visita Västras region omfattar Västra Götalands län, Jönköpings län samt norra delen av Hallands län till och med Falkenbergs kommun.

Styrelsen 2018

Eva Dunér, ordf. Mc Donald´s, Göteborg eva.duner@me.com

Malin Franck, vice ordf. malin@etsare.se

Anna Hartman Grand Hotel Alingsås, anna@grandhotel-alingsas.se

Anne Thörnström, Thörnströms Kök, Göteborg anne@privatarum.com

Bengt Linde Götaplats gruppen, Göteborg bengtlinde@telia.com

Kent Ly, Jungle Thai, Jönköping, kent@junglethai.com

Kristian Andreasson, Scandic, Region Väst, kristian.andreasson@scandichotels.com

Suzanne Parenius Hjortvikens konferens, Hindås suzanne@hjortviken.se

Tina Resch, Liseberg AB, Göteborg, tina.resch@liseberg.se

Åsa Keller Wannem, Scandic AB, Region Syd asa.kellerwannem@scandichotels.com

Regionkontor i Göteborg
Södra Hamngatan 53, Box 404 401 26 GÖTEBORG Tel: 031-62 94 00 Fax: 031-80 27 54

För dig som vill studera utomlands finns det stipendier att söka via Visita Västra. Till ansökan.

Bild på Clara Nilsson

Clara Nilsson

Kommunikationsansvarig Visita Västra (föräldraledig)

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

031-62 94 65

clara.nilsson@visita.se
Bild på Malin Wendt

Malin Wendt

Kommunikationsansvarig Visita Västra (vik)

Medlemsaktiviteter och lokal opinionsbildning.

031-62 94 66

malin.wendt@visita.se
Bild på Andreas Gemrud

Andreas Gemrud

Arbetsrättsjurist/regionchef

Arbetsrätt och kollektivavtalsfrågor. Visita Västra.

031-62 94 68

andreas.gemrud@visita.se
Bild på Telefonrådgivning

Telefonrådgivning

Arbetsgivarfrågor

08-762 74 10